وب سایت یا کارت ویزیت

  1. خانه
  2. تجارت الکترونیک
  3. وب سایت یا کارت ویزیت

سلام، موضوع امروز وب سایت و ضرورت داشتن یک وب سایت خوب برای برند شخصی شماست. چقدر به پررنگ شدن برند شخصیتون اهمیت مید‌هید؟ یا به شناخته شدن در اینترنت؟

چگونه برندتان رامعرفی می‌کنید؟

حالا که شروع به برندسازی شخصی کرده‌اید، برند تجاری شما خودتان هستید. خودتان را چگونه معرفی می‌کنید؟ دیگران از چه طریقی شما را می‌بینند؟ و از چه طریقی با خدمات شما آشنا می‌شوند؟ چطور سوالات خودشان را از شما می‌پرسند و می‌توانند با شما در ارتباط باشند؟

برای شناخته شدن توسط مردم ابتدا باید دیده شوید. روش سنتی که هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده از کارت ویزیت است. ولی مشکلات و کم و کاستی‌های خود را نیز دارد. شما با یک کارت ویزیت اطلاعات محدودی به مخاطبتان ارائه می‌دهید. مانند نام، تخصص و طریقه تماس. از این گذشته فقط می‌توانید به افرادی که می‌شناسید و با آنها روبرو می‌شوید کارت خود را ارائه دهید. به شما قول می‌دهم اکثر آنان نیز با کارت ویزیت شما همان کاری را می‌کنند که شما با کارت ویزیت آنها می‌کنید… آن را دور می‌اندازند. این کافی نیست. بقیه افرادی که شما آنها را نمی‌شناسید و آنهایی که نام شما را به عنوان یک برند معتبر می‌شنود چگونه شما را بیابند؟

یک راه حل جذاب

بهترین راه، طراحی یک وب‌سایت کامل و کاربردی است که قابلیت انعطاف بیشتر، هزینه‌ای کمتری دارد و دارای دایره وسیعتری از اطلاعات شماست.

وب‌سایت به شما هویتی در دنیای مجازی می‌دهد که با جستجوی کاربران در اختیارشان قرار می‌گیرد. شاید در ابتدا هزینه طراحی یک وب‌سایت به نظرتان زیاد بیاید ولی با کمی حساب و کتاب درمی‌یابید که بسیار به صرفه تر از روش‌های مرسوم مانند کارت ویزیت و کاتالوگ یا تبلیغات در رسانه هاست. قابلیت انعطاف پذیری یک وب‌سایت باعث می‌شود شما هرگاه بخواهید اطلاعات موجود را تغییر دهید. و لازم نیست برای تغییر آدرس و اضافه کردن خدماتی خاص تمامی کارت‌ها و کاتالوگ‌های قدیمی را دور بریزید و دوباره سفارش دهید. فقط کافیست وارد وب‌سایت خود شود و تمامی اطلاعاتی را که می‌خواهید به‌روز کنید.

یک مزیت عالی برای برند شخصی شما

روشن است که شما نمی‌توانید خودتان را به دیگران تحمیل کنید. اینکه هرکسی را ببینید به او کارت ویزیت و سررسید مجموعه‌ی خود را بدهید، نمی‌تواند کارایی لازم را داشته باشد. بسیاری از کسانی که کارت ویزیت شما را دریافت می‌کنند، امروز نیاز به خدمات شما ندارند و اتفاقاً فردا که به شما نیاز پیدا می‌کنند، کارت ویزیت شما را پیدا نمی‌کنند!

فرض کنید شما ۱۰۰۰ عدد کارت ویزیت را در مدتی به دیگران داده‌اید. گاهی درصد زیادی از آنها به شما نیازی ندارند. اما حالا فرض کنید ۱۰۰۰ نفر به واسطه جستجو، معرفی و یا نام شما به وب‌سایت شما مراجعه کرده‌اند. اینها مشتریان بالقوه‌اند. کسانی که واقعاً به خدمات شما یا خدماتی مشابه نیاز دارند. از طرفی قادرید به وسلیه‌ی شیوه‌های انگیزشی در وب‌سایت خود، اطلاعات تماس آنان را دریافت کنید، آنها را تبدیل به مشتری کنید و یک گام روبه جلوی دیگر با افزایش تعداد مخاطبان و مشتریان خود در زمینه برندسازی شخصی بردارید.

فواید دیگر وب‌سایت برای برند شخصی شما

این همه ماجرا نیست. وب‌سایت، کیفیت ارتباطات شما را با مخاطبان به شدت افزایش می‌دهد و تمام مشتریان و مخاطبان شما را قادر است به یک مشتری VIP یا ویژه تبدیل کند. شما قادرید با یکبار طراحی صحیح فرایند‌های وب‌سایت خود، خدماتی دائمی و با کیفیت را همیشه و در هر زمان از شبانه‌روز ارائه دهید. بیائید باهم نگاهی به فواید دیگر وب‌سایت برای برند شخصی شما بیاندازیم.

ارائه اطلاعات کامل

وب‌سایت بهترین راه ارائه اطلاعات کامل و جامع در مورد برند شخصی شما و کاری که انجام می‌دهید است. می‌توانید هرگونه اطلاعاتی را که می‌خواهید در مورد خودتان، برندتان، خدمات یا محصولاتتان و…. در وب‌سایت خود قرار دهید. صرفه جویی نکنید. هرچه که فکر می‌کنید در معرفی شما و پررنگتر کردن برند شخصی شما اثر گذار است اضافه کنید.

وب‌سایت می‌تواند شامل هر چه که می‌خواهید مانند کارت ویزیت شما، کاتالوگ محصولاتتان، اطلاعاتی درباره شما، راه‌های ارتباط با شما، مقالات, دست نوشته‌های شما و لوگوی برند شما و… باشد. شما در وب‌سایت می‌توانید نمونه‌کارها، پروژه‌های، همکاران خود و البته شرکای تجاری خود را نیز معرفی کنید.

برند شما همیشه در دسترس است

با وجود یک وب سایت به روز و کارآمد می‌توانید در هر زمان از شبانه روز در دسترس مخاطبانتان باشید. شاید برخی مخاطبانتان بخواهند در نیمه‌های شب گریزی به صحبت‌ها، آموزش‌ها و یا نظرات شما بزنند. وب‌سایت این فرصت را در اختیارشان قرار می‌دهد. همینطور مخاطبان شما، حتی کسانی که تنها نامی از شما شنیده اند نیز می‌توانند بدون محدودین زمان اطلاعات جامع و کامل درباره شما کسب کنند و در بهترین زمانی که خودشان در آن احساس راحتی می‌کنند، در مورد همکاری و یا برخورداری از خدماتتان تصمیم‌گیری کنند.

بی‌زمان بودن یکی از بهترین مزایای وب‌سایت است. وب‌سایت شما به منزله دفتر کار شما می‌باشد. دفترکاری که به شما آزادی عمل می‌دهد و تحت نظارت خودتان است. چقدر به این دفتر کار خود اهمیت می‌دهید، با وجودی که در عصر دفترکارهای مجازی به سر می‌برید؟

ایده‌هایتان را اینطور منتقل کنید

می‌توانید ایده‌ها و افکار خود را تحت برند شخصی خود به عنوان مقالاتی نوین ارائه کنید که تمامی مخاطبان بتوانند از آن استفاده کنند و شما را با ایده‌ها و افکارتان به جامعه معرفی کند. گاهی موضوعاتی پرطرفدار می‌شوند و روزانه ده‌ها هزاربار و حتی میلیون‌ها بار مورد جستجوی کاربران اینترنت قرار می‌گیرند. شما از این فرصت چطور استفاده می‌کنید؟ آیا گوگل، نظرات شما را نیز که در وب‌سایتتان موجود است به مخاطبانی جدید نشان می‌دهد؟

اگر همین حالا اقدام کنید دیده خواهید شد و دیده‌شدن در «برندسازی شخصی» از اهمیت بالایی برخوردار است. فراموش نکنید ارزش وب‌سایت شما باتعداد مخاطبان بیشتر بالاتر می‌رود. پس در گام بعد لازم است تا جذابیت سایتتان را به حدی برسانید که مورد توجه قرار گیرد و این به هیچ عنوان کار دشواری نیست. همانطور که ما با مطالب غیر ترجمه و غیر کپی خودمان توانستیم شما را برای دقایقی میهمان وب‌سایت خودمان کنیم، شما هم قادر خواهید بود با انتشار مطالبی در حوزه‌ی تخصصی، مهارت‌ها و حتی علایق خودتان، مخاطبانی دوست داشتنی مانند خودتان را همراه خود کنید.

و حتی درآمد بیشتر

احتمالاً برای شما، بخشی از اهداف در جذب مخاطب و تمامی مباحث بالا کسب درآمد خواهد بود. به قول بعضی از مخاطبان ما، اگر درآمدتان افزایش پیدا نکند که ارزش اینهمه زخمت را نخواهد داشت! البته این مورد نسبی است و بعضی از برندهای شخصی تمایل دارند بیشتر دیده‌شوند تا به اثرگذاری بیشتری در جامعه دست پیدا کنند.

اما خواه ناخواه وقتی شما تبدیل به یک برند شخصی قوی می‌شوید (که وب‌سایت نیز به قوی‌تر شدن برند شخصی شما کمک خواهد کرد)، درآمدتان از این رو به آن رو می‌شود! با دیده شدن و جذب دیگران برای برند خود، محصولات و خدماتتان می‌توانید مشتریانی چشمگیر برای خودتان دست و پا کنید که سطح درآمد شما را افزایش می‌دهند و مسلماً افزایش چشم‌گیر مشتریانتان، شما را به عنوان یک برند شخصی، بزرگتر و پررنگ تر نشان خواهد داد.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نماد اعتماد ما

لوگوی زرین پال

درخواست مشاوره طراحی سایت

فهرست